24 березня на базі нашої парафіяльної Недільної школи відбувся відкритий урок на тему: «Всі-всі-всі, хто є на землі нам дуже потрібні великі і малі!».

Урок був проведений для всіх бажаючих – дітей та дорослих. Священик Олексій Гольчук, разом з пані Мариною Гаврильчук провели захід, в якому розповіли про «Дітей сонця» – людей із синдромом Дауна. Адже 21 березня весь світ  відзначає день людей із такою особливістю.

Говорили про те, яке наше ставлення має бути до людей, що трішки можуть відрізнятись від нас. Урок був пізнавальний  разом з активними іграми. Всі хто приймав  участь отримали маленькі гостинці.

Дякуємо всім присутнім, діткам та їх батькам! Разом з тим, наш захід був присвячений добрій справі – всі учасники заходу  зібрали допомогу на лікування Софійки Томчук – дочки учасника АТО. Ця сім’я багатодітна. Софійка є четвертою дитиною, вона народилась із синдромом Дауна. На даний момент дитина після загострення супутніх хвороб перебуває у реанімаційному відділенні.

 

******************

Слава Ісусу Христу.  Дорогі дітки та батьки. У нас сьогодні незвична тема уроку, але вона присвячена Образу і подобі Божій.

Людина – це образ і подоба Божа.

Коли Бог створював світ, Він кожного іншого дня творив щось нове. Наприклад воду на другий день, а  небесні світила (місяць, зорі, сонце)- 4 день .

Людину Бог сотворив на 6 день а сьомого дня Бог спочив.

Коли Бог створював людину він їй подарував ідеальне здорове тіло, душу і дух.

Пройшов деякий час, як Бог створив Адама і Єву, вони жили у прекрасному місці, розмовляли з Богом, але порушили Його одну єдину заповідь «не споживати плодів з дерева пізнання добра і зла» та втратили тісний зв’язок з Творцем. Після того, як люди були змушені піти з раю за неслухняність перед Богом, то людське тіло стало хворіти, боліти, воно перестало бути досконалим. Наше тіло стало помилятись. Бо наш організм – це є досконалий комп’ютер, який міг би сам себе лікувати, сам боротись з хворобами. Так як Адам і Єва є нашими спільними пра-пра-пра… дідусем та бабусею, ми усі успадкували пошкодженість гріхом.

Тому люди стали захворювати, їх треба лікувати, робити операції. А є люди, які народились трішки інакшими. Коли малесенька дитинка  зароджується у мами в животику, інколи організм дитинки від початку розвитку робить помилки. І в результаті дитинка народжується не така як більшість інших діточок. Ці дітки не хворі, вони не всі потребують лікування, вони мають необхідність у допомозі, любові увазі, можливо якихось додаткових умовах. Наприклад є діти на візочках, є дітки яким важко ходити, але вони ходять. А є ще інші дітки, яких називають діти сонця.

Кожен з нас отримує від Бога все ніби однакове, але і в той же час різне. Ми ж усі народжуємось маючи ноги, руки, голову, але різний колір очей, розмір ноги і зріст. Також різні характери у нас, свої смаки і вподобання.

Сьогодні ми з вами і присвятимо своє заняття особливим діткам, яких в світі називають сонячними. Ці дітки народжуються на перший погляд зовсім звичайними. Але у них є своя особливість, вони всі мають схожість між собою у зовнішності коли вони підростають, наче близькі брати та сестри. Але у них також є і схожість зі своїми рідними батьками та родичами. У їхнього тіла є також відмінності, про які знають лікарі і батьки, але іншим людям вони не завжди помітні.

У чому ж тоді особливість тих, таких, звичайних, але не зовсім, діток?

Організм цих діток коли розвивався зробив одну малесеньку, не помітну людському оку  помилку. Я вам зараз про неї розповім.

Ви напевно усі знаєте, що у кожного з нас є органи в середині. Які ви знаєте? Це – серце, шлунок, вухо. А є ще дуже багато супер маленьких частинок з яких складається наш організм.

От в такій одні частинці є помилка. І ця частинка називається хромосома. Яке складне ім’я у неї!

І ці маленькі штучки хромосоми повинні жити парно в нашому організмі. Тобто живуть по двоє. І таких пар у цих діток стає  47 замість 46 пар хромосом.

На що вони вам схожі ? Добре придивіться до зображення. Вони схожі до наших носочків. Бачите схожість? Ніби два носочки в різні сторони. А в одній такій  парі носочків є помилка, один носочок загубив свою подружку і в 21-шій парі хромосом  приєднався третім другом.

От коли в організм дитинки робить таку помилку, коли цей носочок-хромосома додається третім в 21 парі тоді і дитинка розвивається і росте трішки інакшою.

От тому 21 числа третього місяця, тобто 21 березня в світі відзначають день дітей сонця. А по науковому ця особливість  називається на честь лікаря, який вивчав цих трішки інакших людей. Прізвище цього англійського лікаря було  Джон Ленгдон Даун. Тому явище коли у людини є зайва пара хромосом стали називати по прізвищу лікаря –  синдромом Дауна.

Слід  відмітити, що ці люди не є хворі, вони не заразні, вони не потребують лікування саме цієї особливості, бо вона не лікується. Але ці люди мають особливі потреби. Їхній організм трішки працює повільніше. Їм важче і довше приходиться всьому  навчатись. Дітки з цим синдромом починають пізніше розмовляти, писати, деякі пізніше починають говорити. Але у цих діток є спільна особливість – вони позитивні, у них є спільні риси обличчя. У них схожі очі і форми лиця.

Та по при такі свої особливості, люди що мають такий синдром навчаються у школі, у вищих школах, стають спортсменами і навіть моделями, люди сонця дуже добре виконують детальну роботу, яка вимагає уваги і зосередженості.

Наше з вами завдання, зрозуміти, що ці люди так як і ми мають почуття, вміють дружити і любити і ми повинні проявляти свою любов, при потребі допомогу таким діткам чи старшим людям з синдромом  Дауна.

Наше ставлення до таких людей показує, якими ми є християнами. Чи ми вміємо любити, чи ми уважні, чи маємо повагу. Ми ж усі рівні перед Богом, чи однакові чи різні. Скоріш за все, Бог посилає на землю таких сонячних людей для того, щоб принести в цей світ більше любові, навчити нас любити, навчитись від них щирості. Адже люди, що мають синдром Дауна,  дорослі чи малі, вони  завжди залишаються «дітьми» у сприйнятті світу. А Христос сказав: «Будьте, як діти, бо таких є Царство Небесне».

Слід зазначити, що такі дітки, народжуються приблизно одна дитина на 700. І вчені дослідили, що народження людей з 47 хромосомою не залежить ні від яких обставин: чи бідна сім’я, чи багата, чи здорові, чи хворі батьки, від національності і місця проживання теж це не залежить. Це так стається не залежно від якихось обставин.

І на знак того, що ми пам’ятаємо про добре відношення до таких діток, що ми рахуємо їх такими ж, як ми самі ми з вами проведемо ще  активну частину уроку.

У всьому світі встановлено, що 21 березня відзначають день кольорових розпарованих шкарпеток. Бо ж, як говорили трішки раніше, в організмі цих діток, є одна розпарована, не вірно складена пара хромосом, які схожі на наші шкарпетки. В цей день одягаємо кольорові шкарпетки, рукавички, краватки, або інші символи,  щоб відчути себе іншими, щоб зрозуміти, як це привертати увагу, сторонні погляди. Це ще один прояв толерантності, який дуже необхідний нашому суспільству.

Тому ми приготували деякі активні завдання з символами нашого сьогоднішнього заняття – різноманітними шкарпетками, для підтримки дружньої атмосфери. Адже для дружби не важлива кількість хромосом.

Перший блок завдань на уважність питання–відповіді. На який день Бог створив людину? (6 день)

  1. Як називаються частинки нашого організму в якій відбувається збій і народжуються схожі між собою дітки? (хромосома)
  2. Скільки пар хромосом зазвичай у людей? (21)
  3. Як називають людей із синдромом Дауна? («Люди сонця»)
  4. У якій парі хромосом Людей сонця є збій? (21)
  5. І саме важке запитання, яке повне ім’я лікаря, що першим вивчав «сонячних людей» (Джон Ленгдон Даун) ?
  6. В якого числа відзначають день «Людей сонця»?(21 березня)

 

Слідуюче наше завдання:

Дітки діляться на команди і на швидкість шукають і складають носочки в пари. (збираємо вирізані носочки на столі)

Наступне завдання наші дві команди повинні на швидкість скласти фразу сьогоднішнього дня «Lots of socks».

А тепер завдання для найменших, можна з допомогою мами чи тата приймати участь. Ось наші мами попрали наші шкарпетки. І кожна мама знає, що вони постійно губляться. Ми маємо допомогти мамі розвісити наші маленькі носочки до своєї пари.

 

loading
×