Київський Патріархат Української Православної Церкви, сильно підтримує європейську інтеграцію та пропонує допомогу, навіть притулок, протестуючим.

Київські протестуючі мають потужного союзника

До обіду в суботу на площі біля монастиря зібралося понад 10 000 протестуючих. Добровольці принесли їжу та одяг і кидаючи кошти в пластикові пакети, розповсюджені організаторами. Це було несподіваним продовженням величезного маршу та мітингу з сотнями тисяч людей у ​​неділю, де демонстранти захопили контроль над Майданом Незалежності та кількома громадськими будівлями.

“Церква завжди була з людьми”, – сказала 28-річна Юлія Солнцова, психолог, котра провела вівторок в монастирі.

В інтерв’ю у вівторок у патріархії в центрі міста, котра розташована одну станція метро від Майдану Незалежності, Філарет зазначив, що протестуючі та люди по всій території України мали підстави вважати себе зрадженими Януковичем.

Президент, за словами Патріарха Філарета, вже більше року обіцяв підписати угоду лише для того, щоб у минулому місяці під тиском Кремля відбувся зворотний шлях. “Люди дійсно вірили в президента і вірили в уряд”, – сказав він.

Філарет додав, що він розуміє проблеми, з якими стикнулася організована релігія в Європі, але обіцянка свободи та незалежності для України була більш важливою. “Ми не маємо ніяких ілюзій щодо Європи”, – сказав він. “Європа має свої недоліки. Але це не означає, що Європа перестала бути християнською”.

Не існує ілюзій щодо зусиль Росії, спрямованих на те, щоб тримати руку на Україні, – сказав Філарет, додавши, що перетягування війни між Європою та Росією створило ризик нової “холодної війни”.

“Якщо Україна вступить до Європейського Союзу, – сказав він, – у світі створюється велика демократична сила, що включає Європу та Сполучені Штати Америки. Це велика демократична сила, заснована на свободі, технічному прогресі та світі. І ця сила може вплинути на весь світ”.

Багато хто тут розглядає зусилля Росії у зловживанні угодами з Європою, як спробу зберегти Україну на орбіті Москви та запобігти поліпшенню державних послуг, включаючи верховенство права та загальне підвищення якості життя.

Літні українці мають погані спогади про радянські часи, також як і Православна Церква.

Наприклад, у 1930-х роках радянські діячі знесли Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир , який спочатку був побудований в 1100-х роках, і кілька разів зруйнований і перебудований протягом наступних століть. Цей комплекс був нещодавно перебудований, за зразком попереднього дизайну, у 1990-х роках.

Філарет сказав, що вважає, що Росія прагне зберегти геополітичний важелі. “Без України, Росія не має такого великого впливу”, – сказав він.

Патріарх також дав кілька порад. “Моя особиста думка, про те, як ми повинні вийти з цієї ситуації: по-перше, вступ України до Європейського Союзу. По-друге: відставка уряду. Якщо ці умови будуть виконані, люди будуть задоволені цим”.

Звітувала Оксана Лячинська.

loading
×