warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Важливі теми ми сьогодні вивчили на уроці недільної школи.
Дітки відповіли на запитання: “у кого ж вони сьогодні будуть просити прощення?”. Відповідь була швидка і одностайна – у мами. 

Також поговорили про піст, від чого слід утриматись діткам, що повинні їсти малюки у піст, а що ні, та про те, що слід посилити свою молитву у цей період.

Головною темою заняття стало свято Стрітення. Священик Олексій розповів про те, як зустрілись два Заповіти – про старенького дідуся і новонародженого Ісусика. 

Говорили про традицію освячувати свічку і яке значення вона має для християн.
По завершенні уроку дітлахи з допомогою мам і татусів робили свою Стрітенську свічку.

1. Прощена неділя.

Перед початком посту, усі християни повинні підготувати своє серце, очистити його від того, що нам заважає. А заважають нам завжди образи. Ми часто ображаємось на наших рідних і близьких. Також і ми робили щось недобре або говорили протягом якогось часу і на нас може хтось ображатись. Саме цього дня нам варто найбільше докладати зусиль, щоб пробачити своїм близьким. Але найважче для усіх – це попросити пробачення у тих кому ми могли завдати образ.

2. Піст.

Церквою встановлено чотири великих пости. Найбільший і найстрогіший піст це Великий перед Пасхою. Він триває майже 50 днів! Ще один довгий піст перед Різдвом він триває 40 днів. Є ще два коротших пости – вони літні.

3. Стрітення.

Це дуже цікаве свято, котре нам нагадує як зустрілись два Завіти. (Чи всі знають що Біблія складається із Нового та Старого Заповітів?) Старий Завіт – це старезний дідусь, що прожив дуже багато років, бо Бог йому пообіцяв – що не помреш доки не побачиш Сина Божого. І коли після народження Ісусика пройшло 40 днів, згідно традиції мама Марія прийшла з маленьким сином у храм і там зустрілись старий дідусь і маленький новонароджений Бог. І Від Народження Ісуса Христа починається Новий Заповіт. Ось 15 лютого християни згадують таку подію.

У день цього свята є традиція освячувати свічки. Ці свічки не є магічними, вони лише є символом нашої молитви, тобто ми запалюємо свічку і самі так міцно-гаряче молимось як горить ця свічка.

Чи хтось знає як називались раніше свічки? – Офірки, тобто пожертви. Люди колись купували свічку щоб освітлювати храм під час молитви бо електрики колись не було. А коли з’явилась електрика свічки лишились у нас в церкві як символ світлої молитви і пожертви на храм.

 

© 2018, ukrcoc.org. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на цьому сайті, дозволене тільки із гіперпосиланням на цей сайт

loading
×


development - priest Oleksii Holchuk