warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

У неділю, 25 лютого, учні Недільної Школи говорили про три важливих теми:

1. Як мають провадити діти Великий Піст;

2. Про шанування святих ікон (Торжество Православ’я);

3. Що ж таке 10 Божих Заповідей.

Як завжди, по завершенні уроку, із задоволенням виконали творче завдання та отримали дитячі книжечки “10 Божих Заповідей у віршах”.

Великий піст.

Вже пройшов перший тиждень Великого посту. Цей піст триває 40 днів і тиждень, це майже 50 днів. Як ви думаєте, чому він називається Великим? Але він Великий не тому, що він довгий, а тому, що цей піст є найстрогішим.

Що ж таке піст? – Це стримання. Від чого повинні стримуватись під час посту дітки? – Від поганих слів, від пустощів, від мультиків, гри на комп’ютері і телефоні, лінощів. А чи повинні дітки відмовлятись в піст від їжі? – Ні не повинні, особливо корисної. А від солодощів варто відмовитись, щоб навчитись тренувати свою силу волі. А що нам треба робити у піст більше ніж завжди? – Молитись і робити добрі справи, більшим діткам ходити до сповіді разом із батьками.

Отже, Великий піст поділяється на 6 Неділь. І кожна неділя має свою назву.

2. Перша неділя називається «Торжество православ’я».

Це свято було встановлено дуже давно на честь перемоги церковного вчення, про те, що ми християни повинні шанувати ікони. Колись давно були дуже злі люди які вважали, що шанувати ікони не можна, що зображати Бога, Ісуса Христа чи Богородицю на іконах не можна. За це навіть вбивали людей, знищували ікони. І так тривало дуже довго. Але у 787 відбувся Собор усіх церков на якому остаточно затвердили, що шанувати святі ікони можна і потрібно.

А що ж таке ікона? – Це зображення. Кого ми бачимо на іконах в церкві? Чи ми маємо вдома якісь інші зображення, наприклад фото? На різних зображаннях- фотографіях ми бачимо наших близьких людей, вони нам нагадують про наших близьких, зближують нас із ними. Так само святі ікони – вони нам допомагають уявити того до кого ми молимось. Ми ж ніколи не бачили Богородиці, чи Ісуса Христа. Нам про них розповідають ікони.

3. 10 Божих заповідей.

Що таке заповідь? Чи мама і тато дають вам якісь заповіді? Дають, тільки ми їх називаємо настановами. Ось, наприклад, батьки кудись їдуть а нас залишають у родичів, і нам говорять: не будь вредний, поводься чемно, як поїсиш – подякуй, коли прийдеш у хату до бабусі – привітайся. Це і є заповіді, вказівки – як ми маємо поводитись.

Так само є і Божі вказівки. Як ви думаєте як вони з’явились і звідки взялись? Дуже давно, ще до народження Ісуса Христа, жив чоловік на ім’я Мойсей. Він спас Єврейський народ від Єгипетських мучителів та полону. І коли Мойсей з допомогою Божою водив людей по пустелі, одного разу піднявся на гору Синай і пробув там 40 днів. Під час його тривалої молитви Бог передав ці Заповіді. Мойсей їх записав на дощечках – скрижалях і повернувся з ними до людей.

Наступного уроку ми поговоримо докладніше про перші чотири Заповіді Божі.

© 2018, ukrcoc.org. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на цьому сайті, дозволене тільки із гіперпосиланням на цей сайт

loading
×


development - priest Oleksii Holchuk