warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

1 квітня на свято “Вербної неділі” по завершенні святкового Богослужіння, дітки взяли участь у занятті Недільної Школи.

Поговорили з дітками та присутніми батьками про свято, про освячену вербу. А також продовжили вивчати Божі Заповіді.

Після теоретичного заняття дітлахи із задоволенням розмальовували печиво у формі пасхальних яєчок – робили смачні писанки.

Дуже вдячні нашій помічниці – Yuliana Plytych, яка завжди нам випікає печиво для недільної школи.

Урок “Вхід Господній у Єрусалим – Вербна неділя”

Слава Ісусу Христу.

1)     Сьогодні  наша Церква вшановує пам’ять тих днів, коли Ісус Христос прийшов до Єрусалиму, куди сходилось багато людей для святкування свята Пасхи.

Коли Він увійшов у місто, всі люди вибігли Його радо вітати  з гілочками пальми і кричали «Осанна», що в перекладі означає «Будь ласка спаси нас» (така коротенька молитва), так як вже давно всі знали про те, що Ісус Христос багато часу проповідував і робив багато різних чудес. Які чудеса робив Христос коли був на землі? (Він зціляв хворих, воскрешав померлих, навіть нагодував 5 тис. народу 5 хлібинами і т.д.) Тому люди раділи, що до їхнього міста прийшов такий великий пророк, месія! І на знак цього свята, сьогодні ми вітали в Церкві Христа. Так як в нашій країні не ростуть пальми, тому в українській традиції заведено в це свято освячувати гілочки які найперші розпускаються весною. Хто знає які гілочки ми сьогодні освятили? – так це верба. А що ми робимо з цими гілочками верби?  У нас є традиція у сьогоднішній день легенько бити один одного цими гілочками і промовляти «Верба б’є не я б’ю, за тиждень Великдень, Паска, ковбаска, червоне яєчко». Можливо хтось знає іншу примовлянку до цього свята? І коли ми б’ємо цими гілочками один одного, ми це повинні робити не зі зла, а з побажанням  здоров’я один одному.

А що ж робити з цими гілочками після свята, хто знає? У людей є різні традиції з використання цих гілочок. Зазвичай, люди зберігають цю вербу на іконах в хаті і тримають, аж до свята Миколая. Можливо святому ці гілочки стануть у нагоді, щоб  покласти різочку під подушку вредним дітям замість подарунка)))  Ще гілочки можна поставити у воду, і зазвичай ці вербові гілочки пускають корінці і тоді можна посадити багато гарних нових дерев. А якщо гілочки засохли, і вже осипаються, ламаються, то  їх не варто викидати в смітник, а бажано спалити, або ж закопати в землю. Бо до освячених речей слід ставитись побожно і не перетворювати їх на сміття. Чи мають гілочки якусь магічну роль? Ні ми їх освятили по традиції, ніяких ритуалів з нею робити не потрібно. Головне у сьогоднішньому святі, що ми прийшли в церкву і теж радо вітали Ісуса Христа.

2) А тепер давайте ми пригадаємо з вами заповіді Божі, які розглядали раніше. Хто пам’ятає скільки їх є? Так 10, як наших пальчиків на ручках. Давайте швиденько пригадаємо перші чотири заповіді, які ми з вами вже вивчили:

1.Я Господь Бог твій. Нехай не буде в тебе інших богів, окрім Мене.

2.Не сотвори собі кумира

3.Не взивай імені Господа Бога твого на марно.

4.Пам’ятай день святий святкувати.

5.Шануй батька і матір своїх. 
А тапер давайте  поговоримо з вами про інші заповіді, які ми ще не розглядали :

6.Не вбивай! Ви розумієте про що це говориться? Бог нам заборонив вбивати, забирати життя у будь кого. Навіть коли ми хочемо затоптати якогось черв’ячка, мурашку, вбити мушку – цього робити заради розваги не можна і тим паче зі злом робити не можна. А вбивати людину взагалі смертельний гріх.

7. Не чинити перелюбу. Ця заповідь стосується не тільки дорослих. Для діток це може означати не зраджувати! Що ж таке зрада? Це коли ти маєш друзів, братика і сестричок, батьків і ти ростеш з ними, а потім в один день кажете: Ти мені не друг, не брат, не моя мама чи тато.   Бо у когось є кращі батьки чи багатші, сильніші друзі. Так чинити не можна. Тобто перелюбствувати, зраджувати, відрікатись своїх рідних бо ви знайшли когось гарнішого, багатшого, цікавішого. Бог за це розсердиться.

8. Не кради! Що ж може означати ця заповідь? Так, ви всі знаєте, що брати чуже без дозволу не можна. Бо якщо ми у когось щось забираємо собі – це крадіжка. Наприклад вам сподобалась чиясь іграшка, ви таємно її взяли і понесли додому. Подумали, я ж пограюсь, а мій товариш не помітить, у нього ж багато інших є.  Але Бог  забороняє нам робити такі речі, якщо вам щось потрібно ви можете попросити, якщо вам не дають те чого ви хочете потрібно змиритись і не брати цього таємно.

9.Не говорити неправду.Тобто говорити брехню, наклепи, всякі вигадки, на своїх близьких. Ні за ради якої цілі цього робити не можна.  Це Бог не просто так заборонив, а тому, що люди зазвичай люблять пліткувати, переказувати один одному всілякі побрехеньки один на одного. А це вже призводить до порушення іншої заповіді: Не вбивай! Ми можемо цім вбити морально людину, вбити її хорошу репутацію. Тому перш ні ж ви надумаєте щось говорити про своїх близьких добре думайте чи не прогніваєте ви Бога.

10. Не жадай дому ближнього твого, не жадай жони ближнього твого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані осла його, ані всякої худоби його, ані всього, що у ближнього твого. Ви розумієте, що тут  говориться про заздрість і жадність. Сьогодні ні у кого з нас немає вола, рабів. Але у вас всіх  є сучасні іграшки, машини, модний одяг. Але ж нам завжди хочеться краще ніж у вас є, а хочеться таке як у когось. Деякі люди крадуть ці речі, ми вже говорили з вами про це, дехто навіть вбиває щоб відібрати чиїсь речі або ж із-за заздрощів. Дехто відбирає друзів у своїх товаришів, бо вам подобаються ці друзі.

Не просто так Бог дав людям саме такі заповіді. Бо ці всі речі з нами трапляються майже щодня. Люди заздрять, вбивають, крадуть, зраджують, обманюють, згадують ім’я Бога надаремно, заводять собі різні амулети і всякі статуетки. І ми з вами вчимо заповіді для того щоб такого не робити. І якщо ж ми зробимо хоча б один такий гріх то нам треба про це жалкувати і йти до сповіді.

© 2018, ukrcoc.org. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на цьому сайті, дозволене тільки із гіперпосиланням на цей сайт

TAGS: 10 заповідей для дітей, sunday school, верба б'є не я б'ю, діти в церкві, заняття недільної школи, пряники-писанки, українська недільна школа в США, Українці в США, урок в недільній школі

loading
×


development - priest Oleksii Holchuk