warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

У першу неділю після Пасхи учні Недільної Школи дізнались трішки більше про Христове Воскресіння, про події, які передували цьому і що саме відбувалось після того, як Ісус воскрес.

Бесідували з дітками про біблійні події, про радість Воскресіння та про апостолів.

По завершенні заняття вітали іменинника та рохпочали підготовку до свята “Дня Матері”.

 

Христос Воскрес!

Дітки, яке свято ми всі дружно святкували тиждень тому? Так, Світле Христове Воскресіння! І з цього дня завершився великий і довгий піст. Цей тиждень після Пасхи називається Світлий тиждень. Цього тижня церква забороняє будь-який піст і закликає всіх радіти. Радіти, тому, що смерть переможена Христос Воскрес – став живий після того як, його розіп’яли. Хто знає, на який день після смерті воскрес Ісус Христос? – на третій! Хтось із вас пам’ятає події, що відбувались перед Христовим Воскресінням, про які нам розповідають Євангелія?

Давайте пригадаємо: у середу перед Пасхою – Ісуса Христа продав його учень. Як його звали? – Юда! Тому часто людей, які зраджують своїх друзів і близьких людей називають «Юдами», ви напевно таке чули від своїх бабусь.
У четвер Ісуса Христа схопили, судили, били та знущались з нього. А в страшну п’ятницю Його розіп’яли на хресті, де Він помер.  У цей же день – в п’ятницю, благочестивий (віруючий) чоловік на ім’я Йосиф, попросив тіло померлого Ісуса Христа у Пилата, загорнув його у нову тканину – плащаницю (згідно тогочасної традиції в Єрусалимі) і похоронив. Хто знає де зазвичай хоронили колись людей у тій країні де розіп’яли Ісуса Христа? – у печерах, і це було дуже дороге місце для поховання, особливо якщо печера була новою. І в такій печері поховали розіп’ятого Ісуса. І вхід у печеру привалили великим важким каменем. І ті люди, які розіп’яли Ісуса Христа, поставили охорону біля печери. Хто знає для чого? Для того, щоб учні (апостоли) Ісуса не вкрали його тіло і не сказали, що Він воскрес. І що сталось далі? І на третій день прийшли жінки до гробу і знайшли відкритий гріб і там лежала сама плащаниця – це тканина у яку було замотане тіло Ісуса Христа. І жінки злякались, що хтось забрав тіло, але їм явився Ангел і що сказав цим жінкам? Так правильно – найрадіснішу новину, Ангел спитав у жінок «Чому шукаєте живого серед мертвих? Христос Воскрес!». І тепер ми всі, разом раз на рік святкуємо велике свято Воскресіння нашого Бога з мертвих. 

Як ви думаєте, чи всі ученики Ісуса Христа повірили у його воскресіння? Адже жінки побігли до інших учеників і розповіли їм про те, що побачили в печері де був похований Христос. Не всі! А дехто з них бачив його і не впізнавали його. Один ученик, на ім’я Фома, взагалі відмовився вірити у воскресіння Ісуса. Хто знає, що він сказав? Фома сказав, доки не торкнуся його рук і ребра, не повірю! І Ісус Христос дав таку можливість своєму ученику переконатись, що це він, що це не марево і не привид.  

Ви можете уявити як раділи учні Ісуса Христа, що він воскрес? Я думаю, що кожен з вас може уявити, трішки цю радість, якщо у вас є померлі родичі, яких ви дуже любили, наприклад бабусі, дідусі  і якби ви їх побачили живими знову? Ви б зраділи? Я думаю, кожен би зрадів побачивши своїх близьких живими. І ми їх обов’язково побачимо, всі люди воскреснуть і зустрінуться. І це буде велика радість для тих хто слухався Бога, дотримувався Заповідей Божих, Сповідався і Причащався.   

А хто знає, скільки днів ми будемо вітатись «Христос Воскрес», скільки часу ми будемо вшановувати це велике свято? 40 днів, ми вітаємось «Христос Воскрес», аж до свята Вознесіння, про яке ми будемо говорити пізніше. Саме 40 днів Христос був серед учнів після свого Воскресіння. Саме стільки ми будемо вітатись в церкві словами «Христос Воскрес!». Від Великодня і аж до Трійці ми не молимось на колінах.  

© 2018, ukrcoc.org. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на цьому сайті, дозволене тільки із гіперпосиланням на цей сайт

loading
×


development - priest Oleksii Holchuk