warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

20 травня у нашій церкві, учні недільної школи, яким вже виповнилось 7 років приступлять до першої сповіді. Заняття було присвячено підготовці діток до цього важливого кроку.

Тема уроку: «7 церковних таїнств», окремо зупинились на Таїнстві Сповіді. Після чого священик Олексій провів цікаве практичне заняття на тему: «Як забруднюється душа дитини до 7 років». Для того, аби діткам було цікаво і повчально, їм роздали білі аркуші паперу, на яких було контурне зображення хлопчика чи дівчинки (що символізувало чисту душу дитинки після хрещення) і фломастери з функцією «Airbrush».

Священик називав гріхи які вони могли чинити у певній віковій категорії і кожен хто знав, що він робив такий гріх, дув через фломастер на білий папір, від чого утворювалась пляма. До кінця практичного заняття дітки майже повністю зафарбували свої «чисті душі» (білі аркуші). Отець Олексій пояснив, що саме так забруднюється наша душа гріхами, і очистити або хоча б освітлити її можна з допомогою сповіді. Для того аби це продемонструвати, було використано спеціальний фломастер, який при нанесені на утворений малюнок, змінював всі кольори на світліші. Священик підійшов до кожного учня і на їхніх малюнках зобразив серце, яке стало світлішим (Це символізувало серце християнина після сповіді).

Христос Воскрес!
Дітки, давайте швиденько пригадаємо, скільки днів від Пасхи ми вітаємось словами «Христос Воскрес!»? – 40 днів! До свята Вознесіння.

І сьогодні ми з вами розпочинаємо підготовку наших учнів до першої сповіді. На початок, хочу вам розповісти, що сповідь – це є Таїнство. І в церкві є сім таких Таїнств. Таке цікаве і складне слово. З чим воно вам асоціюється? Дуже схоже на слово «таємниця». Що ж таке таємниця? Це щось невідоме для всіх, лише для когось одного. Так само і Таїнства – Господь діє у людині невидимо для нас.

Я вам назву 7 таїнств через які Бог діє на людину:

1. Хрещення (коли дитинку, або навіть дорослого Охрещують, невидимо і таємно для нас ми народжуємось в сім’ї Божій, стаємо з цього моменту християнами, дітьми Божими).

2. Миропомазання. Ми всі бачимо коли під час хрещення священик помазує тіло і говорить слова «Печать Дару Духа Святого». Дуже загадкове і таємниче дійство відбувається у цей момент. І воно розпочалось від часу апостолів, коли вони отримали дар Святого Духа і стали Його передавати всім християнам. Спочатку це робили через рукопокладання, а потім через помазання миром, яке вони готували, благословляли і роздавали в усі Церкви, адже апостоли не встигали бути скрізь одночасно. Тепер Святий Дух нам передається через помазання під час хрещення.

3. Причастя – духовна їжа, яку заповідав нам приймати Ісус Христос, і сказав, якщо ми не будемо причащатись то не потрапимо до Царства Божого. Причастя – це найбільша Святиня, яку тільки може отримати людина.

4. Єлеопомазання (є і інші назви – Соборування, Маслосвяття). Це таке Таїнство, через яке Бог оздоровлює, або ж допомагає людині у лікуванні, якщо вона щиро молиться і просить в Бога здоров’я. Для цього у священиків є спеціальні молитви, через які він просить Бога про видужання хворого, і помазує його спеціальною освяченою олією.

5. Вінчання – це коли двоє людей, які дуже люблять один одного (хлопець і дівчина або чоловік та жінка), стають чоловіком та дружиною перед Богом. Обіцяють один одному вірність і любов і у цей момент Бог невидимо поєднує їх в одне ціле, котре з того часу називається Сім’я.

6. Священство – це таке таїнство, коли чоловік свідомо дає Богу обіцянку, що він буде завжди Йому служити, всіх навчати, бути для всіх прикладом і через якого сам Бог буде діяти. Тобто чоловік стає священиком і таємно (невидимо) для нас Бог наділяє такого чоловіка необхідною владою для служіння Йому.

7. Сповідь – це таємниця у якій, Бог невидимо для нас очищає душу, якщо ми щиро каємося і через священика відпускає наші гріхи. Ви напевно скажете, навіщо Богу зізнаватись у гріхах, адже Він усе знає? Так знає! Він бачить ваше серце, знає все, про що ви думаєте, робите чи хочете зробити. Але Він хоче, щоб ми самі зізнались у цьому. Так само, як мама, коли дитина щось накоїла, просить щоб ви самі у цьому зізнались. І якщо дитина каже правду, визнає свою провину, тоді гнів мами не буде такий сильний, а можливо і зовсім ви не будете покарані, якщо виправите свою провину.

Зізнатись у провині завжди важко. Тоді нас мучить совість і у серці таке відчуття, ніби застряг якийсь камінчик. Чим більше гріхів – тим більше ми збираємо у своєму серці різних камінців, які носити за собою дуже важко. Для того, щоб нам стало легше і нас не турбувала наша совість, що потрібно зробити? Покаятись під час Сповіді і тим самим, звільнити своє серце від гріхів-камінців.

© 2018, ukrcoc.org. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на цьому сайті, дозволене тільки із гіперпосиланням на цей сайт

TAGS: Бог оздоровлює, Вінчання, душа дитини до 7 років, Єлеопомазання, заняття недільної школи, Миропомазання, Печать Дару Духа Святого, підготовка до Першої Сповіді, пояснення дітям про Сповідь, Практичні заняття для Недільної Школи, Причастя, Священство, сім Таїнств, Соборування, Сповідь, сповідь – це є таїнство, Хрещення, Як забруднюється душа дитини до 7 років

loading
×


development - priest Oleksii Holchuk