warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

20 травня у нашому храмі відбудеться урочиста перша Сповідь учнів Недільної Школи.

Впродовж кількох останніх занятть проводилась підготовка дітей до цього важливого кроку.

Христос Воскрес! Дітки, у нас все ще продовжується Великодній період.

Минулого уроку ми з вами розмовляли про церковні Таїнства. Хто пам’ятає скільки їх є? Так – 7 Церковних Таїнств. А які ви запам’ятали Таїнства? (Хрещення, Вінчання, Миропомазання, Сповідь, Причастя, Соборування, Священство.)

А тепер давайте поміркуємо, як нам слід готуватись до сповіді? Минулого уроку в нас було практичне заняття. І ми на ньому називали гріхи, які дітки зазвичай роблять у час коли підростають. Отже, усім слід пригадати гріхи. Інколи готуючись до сповіді можна написати собі список своїх гріхів, щоб його перечитати перед сповіддю. Цей список буде схожий на той,  який ми зачитували минулого заняття.

А окрім цього, що ще треба християнину робити готуючись до сповіді? Так, більш посилено молитись. Для дорослих і більш духовно зрілих людей, Церква встановила спеціальні «правила». Але для маленьких діток, ці правила на разі ще є заважкі, тому вам маленьким сповідникам потрібно знати основні молитви. Які ви знаєте молитви?

Найголовніша молитва для всіх християн – це «Отче наш». А ще ми з вами вчили молитву «Богородице діво» і «Царю Небесний».

Отже, коли готуємось до сповіді, ми повинні більше у ці дні думати про Бога, про молитву. Якщо, наприклад, ви молитесь перед сном лише одну хвилинку, то перед сповіддю варто цьому присвятити більше часу. Окрім молитв до нашого Господа, ви можете звертатись до свого Ангела-Охоронця, просити його допомоги підготуватись, адже він за вас несе велику відповідальність перед Богом. І йому буде дуже приємно, що ви за нього не забуваєте у такий важливий час. Ще ви можете звертатись до свого небесного покровителя. А хто є вашим небесним покровителем? Це святий ім’я якого ви носите.

Є ще одна важлива умова щоб приступити до святої сповіді і причастя. І це дуже важливо! Ми повинні помиритись з усіма з ким ворогуємо і пробачити усім хто вас образив. Нам Ісус Христос в молитві «Отче Наш» наголосив: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Пам’ятаєте? Треба помиритись з братиком і сестричкою, попросити вибачення у мами і тата. Забути образи від ваших друзів.  Кожного разу коли людина сповідається, священик запитує чи ви всім прощаєте? Тому під час сповіді ми повинні сказати правду.  Богу і так відоме наше серце, те, про що ми думаємо у цей момент.

І коли посповідались, сказали та відчули на сповіді «що ми всім прощаємо», нам ще потрібно виправити свої помилки. Наприклад, якщо ви взяли щось без дозволу – це треба повернути і зізнатись у цьому. Тоді це буде справжня сповідь. Бо якщо ви будете просто розповідати свої гріхи на сповіді і не виправляти погані вчинки, тоді це не покаяння, і сповідь не буде дійсною.

А ще я вам хочу розповісти про те, що під час сповіді, ми можемо у священика питати пораду як поступити у своїх складних обставинах. Наприклад якась несправедливість є у вашому житті, варто запитати у священика, як найкраще вчинити щоб її виправити. Наприклад ви з кимось посварились і не знаєте, чи пробачати цю людину, чи цій людині довіряти. Ви можете про це говорити зі священиком на сповіді.

Дітки, як ви думаєте скільки разів на рік люди повинні ходити до сповіді?

Церква закликає людей сповідатись якомога частіше. Вона також наголошує, що є чотири пости в році. Ми вже про це з вами говорили. Бажано під час кожного з цих постів приходити до сповіді. Люди звикли ходити до сповіді лише перед Пасхою. Це виходить один раз на рік. І це досить погано. Тому що за цілий рік душа людини так забрудниться гріхами та захворіє, що за один раз ми не зможемо її відчистити від усіх гріхів, бо багато з них навіть забудемо. Тому ваше завдання, ходити до сповіді разом з батьками і бажано перед кожним великим святом. Як тільки ви відчули, що щось накоїли в житті недоброго, були неслухняні – йдіть до сповіді та тримайте свої душі у чистоті.

 

© 2018, ukrcoc.org. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на цьому сайті, дозволене тільки із гіперпосиланням на цей сайт

loading
×


development - priest Oleksii Holchuk