warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

На свято «Входу Господнього у Єрусалим» у нас було цікаве заняття недільної школи. Активну участь в уроці приймають як батьки так і діти. Спочатку поговорили про свято, його значення, про освячене віття. І провели практичну частину уроку. Кожен зайнявся своїм виробом на пасхальну тематику. Деякі дітки з батьками розпочали на попередніх заняттях робити пасхальне яйце з пап’є-маше, а на цьому зайняті продовжили свою творчу роботу.

Також дітки робили пасхальні саморобки-витинанки.

 

********

Слава Ісусу Христу!

Дітки, хто знає що ж за свято сьогодні таке? Стільки людей прийшло у церкву. Щось сьогодні освячували. Що це за свято, як воно називається?

Сьогодні наша Церква вшановує пам’ять тих днів, коли Ісус Христос прийшов до Єрусалиму, куди сходились багато людей для святкування свята Пасхи. Тому свято так і називається «Вхід Господній в Єрусалим».  А в народі це свято називають «вербною неділею», а якщо більш правильніше  – «Пальмовою неділею».

Коли Ісус Христос увійшов у місто, всі люди вибігли його радо вітати  з гілочками пальми і кричали «Осанна», що в перекладі означає «Будь ласка спаси нас» (така коротенька молитва), так як вже давно всі знали про те, що Ісус Христос багато часу проповідував і робив багато всяких чудес. Які чудеса робив Христос коли був на землі? (Він зціляв хворих, воскрешав померлих, навіть нагодував 5 тис. народу 5 хлібинами і багато інших різних чудес) Тому люди раділи, що до їхнього міста прийшов такий великий Пророк, Месія!

Я маю для вас одну загадку:

Що за диво-кінь біжить
«І-а!» голосно кричить.
Вперто може коник стати –
Ми не в силі його пхати.
Висловухий – «цок-цок-тук».
Зветься коник той …… .
(Віслюк)

 

Ой, великий упертюх

Сей сіренький клаповух.

Кличе «І-я» до ясел,

Називається… (Осел)

Як ви думаєте, чому я вам загадала цю загадку?

Тому, що Ісус Христос приїхав у місто Єрусалим на ослику. Ви собі уявляєте, як пощастило цій тваринці, про нього знає весь світ він став дуже знаменитим. І коли Ісус Христов в’їжджав у місто люди вибігали на зустріч , вітали пальмовими гілочками і навіть стелили свій одяг на землю.

А як ви думаєте, чому вітали саме гілочками пальми? Це була така традиція воєначальників-переможців зустрічали в столицях з пальмовими вітями. Це знак перемоги. Тому Ісуса Христа, коли Він входив у Єрусалим як цар, теж зустріли з пальмовим віттям. А кого ж переміг Ісус Христос? Це запитання скоріше для дорослих. Переміг смерть. Напередодні цього дня Ісус христос воскресив чоловіка, який помер. І люди дізнались про цю новину і тому зраділи приходу Ісуса в столицю.

Але в нашій країні не ростуть пальми, тому в українській традиції заведено в це свято освячувати гілочки які найперші розпускаються. Хто знає які гілочки ми сьогодні освятили? – так це верба. А що ми робимо з цими гілочками верби? У нас є традиція у сьогоднішній день бити один одного цими гілочками і промовляти «Верба б’є не я б’ю, за тиждень Великдень, паска, ковбаска, червоне яєчко». Можливо хтось знає іншу примовлянку до цього свята? Коли ми легенько б’ємо цими гілочками один одного, ми це повинні робити не зі зла, а з побажанням  здоров’я один одному.

А що ж робити з цими гілочками після свята, хто знає? У людей є різні традиції з використання цих гілочок. Зазвичай, люди зберігають цю вербу на іконах в хаті і тримають, аж до свята Миколая – можливо святому пригодиться, щоб  покласти різочку під подушку вредним діткам замість подарунка )))  Ще гілочки можна поставити у воду і зазвичай ці вербові гілочки пускають корінці і тоді можна насадити багато гарних нових дерев. А якщо гілочки засохли, і вже осипаються, ламаються, то їх не варто викидати в смітник, а бажано спалити, або ж закопати в землю. Бо до освячених речей слід ставитись побожно і не перетворювати їх на сміття. Чи мають гілочки якусь магічну силу? Ні ми їх освятили по традиції, ніяких ритуалів з нею робити не потрібно. Головне у сьогоднішньому святі, що ми прийшли в церкву і теж радо вітали Ісуса Христа.

Ще я хочу вам усім нагадати, що це свято є напередодні найсумнішого тижня в році. З понеділка, тобто від завтра починається найсумніший час, який називається «страсний тиждень».

У цей тиждень ми згадуємо події, які стались з Ісусом Христом у тому ж місті Єрусалимі. Ті ж самі люди, які так раділи, що Христос прийшов у місто, видали його на суд, обмовили його і просили у Пилата вбити Христа.

Це й тиждень потрібно усім нам провести побожно. Тобто більше згадувати ці події, пам’ятати, що люди вбили свого Творця, який прийшов до них щоб допомагати їм, виліковувати, воскрешати, навчити їх добрим справам, навчити як треба любити.

Цього тижня у церкві будуть відбуватись богослужіння на яких ми будемо згадувати ці сумні події. Але вже через тиждень ми святкуватимемо найрадіснішу подію і будемо всі співати – що? «Христос воскрес!»

 

© 2019, ukrcoc.org. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на цьому сайті, дозволене тільки із гіперпосиланням на цей сайт

loading
×


development - priest Oleksii Holchuk