Уроки у Недільній Школі при нашій Свято-Вознесенській парафії, відбуваються щонеділі. Перше заняття – творче. Художній урок з 10:15 до 11:15. Діти навчаються малювати під керівництвом Христини Посіко. 

 Сьогодні за старання, пані Христина зробила учням подарунок і намалювала бажаючим орнаменти на руках. 

Після причастя та завершенні літургії, дітки йдуть на урок, під час котрого ми вивчаємо основи християнського віровчення. Сьогодні на занятті говорили про Хрест.

Слава Ісусу Христу.

Дітки сьогоднішнє наше заняття присвячено Хресту. Мабуть ви звернули увагу, що в церкві на центральному аналої лежав хрест прикрашений квітами. У Церкві є традиція так прикрашати Хрест щонайменше тричі на рік. Для чого це робиться. Може ви знаєте? Кожного разу це присвячено якійсь події пов’язаній саме з Хрестом. Наприкінці літа і трошки більше ніж через місяць ми мали такий прикрашений Хрест у церкві. Я вам зараз розповім що ж за такі події відбулись.

27 вересня православна церква встановила свято «Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього». Це свято встановлено в пам’ять про цікаву подію. Ви всі знаєте, що вредні люди майже дві тисячі років тому на хресті розіп’яли Ісуса Христа. Потім сталась радісна подія, Він воскрес і став живий. Але сьогодні не про це, а про той Хрест на якому був розіп’ятий Ісус Христос. Як ви пам’ятаєте, у той день були розіп’яті ще і інші люди – це два розбійника. Коли ці всі сумні події скінчились, ці хрести були закопані, присипані зверху сміттям та камінням. І ось пройшов довгий час. І в Константинополі – це тепер Турція, правила цариця Єлена і її син Констянтин. Вони були християнами, дуже багато працювали для Церкви, будували храми. І вони вирішили відшукати Хрест на якому був розіп’ятий Ісус Христос. Напевно довелось довго шукати це місце, вивчати записи та опитувати людей де це могло бути. Нарешті їм вдалось відшукати це місце – зверху над ним був збудований язичницький храм. Зруйнувавши його та почавши копати, вдалось знайти три хрести. Перед ними виникла нова проблема – як же дізнатись, котрий хрест є саме той на якому був розіп’ятий Христос.

Як ви думаєте дітки, яким чином можна це було зробити? Щоб ви придумали для того щоб дізнатись правду?

А відбулось ось що… Коли Єлена та Констянтин думали, гадали, як же це зробити, неподалік від них відбувався похорон. Люди йшли когось хоронити. І їм спало на думку, до мертвого прикласти по черзі ці хрести. І що далі сталось? Ану подумайте, а можливо ви знаєте? Так! Цей мертвий став живим – воскрес. Це було справжнім чудом!  І саме цей чудотворний хрест прикрасили і взяли для поклоніння всім людям. З усього світу люди почали з’їжджатися для того щоб поклонитись Хресту. А тепер його частинки є по всьому світу. Навіть в Україні є в кількох місцях: Києві, у Почаєві і Одесі.

Ось тепер на честь цієї події 27 вересня Церква встановила свято. По всіх церквах люди прикрашають хрести і приклоняються перед Ним.

А ще, я хочу вам розповісти чому ж 14 серпня теж виносять прикрашений Хрест у Церкві.  Колись давно медицина не була такою доброю. Тобто люди не вміли добре лікувати різноманітні інфекційні хвороби, тим паче, що ліків таких як ми маємо тепер, у них не було. І тому коли була сильна спека влітку, між людьми поширювались дуже швидко всілякі смертельні хвороби. Багато людей помирало від цього. І у ті давні часи лікарні були при великих церквах.

І ви вже знаєте, що трапилось з мертвим, як до нього притулили хрест – він ожив. Тому Церква вирішила виносити у такі важкі часи хвороб Хрест, щоб усі хворі які мали віру в Бога з молитвою притулялись до Хреста і багато хто одужував! Тому традиція у Церкві залишилась – влітку виносити Хрест для того аби люди молячись отримували допомогу у лікуванні хвороб.

Отож це все, ви сьогодні почули, приводить нас до одного висновку Хрест – це Сила Божа!

Подивіться будь ласка на себе – у кожного християнина повинен бути натільний Хрестик. Не іконка, чи якийсь амулетик,  а саме Хрестик!

Все тому, що це є наша найбільша охорона. Хрестик – це є сила Божа.  Ми повинні постійно носити цей хрестик і ніколи його не знімати. Бо коли ви знімаєте хрестик ви самі себе залишаєте без охорони, без Сили Божої. Хочу вам дітки наголосити, що Хрестик – це не прикраса! Ми не можемо носити всякі різні амулетики у вигляді хрестика як прикрасу, виставляти зверху на одяг і хвалитись ним.

Чому ми носимо наш хрестик на шиї, не на руці, чи нозі? Дивіться, Він так знаходиться ближче до нашого серця. Є люди які люблять всякі свячені амулетики, ниточки, браслетики і таке різне, чіпляють на себе і рахують, що це сама по собі охорона, але так робити не можна! Варто носити лише натільний хрестик з вірою в Силу Божу. Коли ми його одягаємо вперше? Під час хрестин священик одягає на дитину хрестика. Не важливо який він, чи простенький з дерева, чи золотий чи срібний. Головне він повинен бути біля християнина.

Я дуже хочу щоб ви собі запам’ятали, що хрестик – це та сила якої бояться усі біси (або чорти, як ми їх називаємо). Вони втікають, від нас коли ми хрестимось. А коли хрестимось? Тоді коли нам страшно – ми хрестимось, у церкві під час молитви також. Якщо ми це робимо вірно, обережно без поспіху, не «ганяємо мух», наш Хрест є силою, яка нас оберігає.

На останок хочу вам усім сказати таку річ, що є одна дуже важлива і сильна молитва до Хреста. Цю молитву мав би знати кожен християнин. Вона є захистом нашим від злих духів, від нападів страху, від поганих думок, або ж коли вам приходиться мати справу з поганими людьми, цю молитву можна собі тихенько повторювати у голові.

 Вона має назву «Нехай воскресне Бог». 

Молитва до Чесного Хреста

Нехай воскресне Бог і розвіються вороги Його, і нехай біжать від лиця Його всі ненависники Його. Як щезає дим, нехай щезнуть, як тане віск від лиця вогню, так нехай згинуть біси від лиця тих, хто любить Бога і осіняє себе хресним знаменням і в радості промовляє: радуйся, Пречесний і Животворчий Хресте Господній, що проганяєш бісів силою розп’ятого на тобі Господа нашого Ісуса Христа, що до пекла зійшов, і подолав силу диявола, і дарував нам тебе, Хрест Свій Чесний, на прогнання всякого супротивника. О Пречесний і Животворчий Хресте Господній, допомагай мені зі Святою Дівою Богородицею і з усіма святими Небесними Силами завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

LEAVE A REPLY

loading
×