warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

У нас сьогодні був пізнавальний урок, котрий по-сучасному можна назвати «майстер-клас» – ми вчились  робити і випікати просфори.

Дітки з великою радістю активно приймали участь у всьому процесі. Вони дізнались усі секрети  цієї справи.  Під час заняття ми говорили про значення просфор, про те які «секретні дійства» відбуваються з ними під час богослужіння, що робить священик з просфорою, чому у них є «маленькі дірочки».

 

Хто знає, що таке просфора? Це той смачний хлібчик, який вам дають у церкві. Іноді ми називаємо його «Божий хлібчик».  Дорослі і малі люблять їх їсти, та часто запитують: «хто ж пече просфори, чи їх десь купують, чи їх замовляють, як їх пекти?» Сьогодні ми спробували їх виготовити, і дізнались цей «секретний рецепт». У тісті немає нічого складного, лише три інгредієнти: вода, дріжджі і борошно. Процес приготування не такий швидкий, як тривалість уроку, тому тісто ми мали уже готове.

Але для повного ознайомлення ми все ж таки спробували робити самі перші приготування. Спочатку слід взяти теплу водичку, додати трішки дріжджів і трішки борошна та зробити розчину. Після цього її залишаємо підрости на кілька годин.

Ви напевно знаєте, коли мами чи бабусі роблять щось з тіста, вони вимагають, щоб у хаті було тихо і чисто. Коли пекли паску, хліб чи пироги, бабусі казали щоб діти не шуміли у хаті і не турбували тісто бо воно не виросте. Тісто рухається у теплі. Коли наша розчина підросте, ми починаємо робити тісто. Потрохи домішуємо борошно, щоб тісто стало достатньо густим і не приставало до рук.

Потім розкатуємо тісто на нетовсту паляничку і далі нам потрібно зробити просфору. Подивіться на неї, з чого вона складається? Так, з двох частинок! Спочатку ми робимо більшу нижню частинку потім витискаємо меншу, а на меншій  зверху щось є. Що це? Це зображення. Щоб їх там зробити у нас є спеціальна печатка. Найчастіше це хрестик,  як у нас. Ми притискаємо печатку до поверхні і у нас є узор. Зображення бувають різні. Може бути зображена Матінка Божа, може бути якийсь святий, а ще є величезна просфора, яку печуть на свято Пасхи і вона називається артос і на ній зображають ікону воскресіння. Потім її ділять між усіма людьми які є в церкві.

Коли наші просфори були зроблені, ми поставили їх випікатись.

Усім було до вподоби це практичне заняття і дуже пізнавальне не лише для діток а й для дорослих.

© 2019, ukrcoc.org. Використання будь-якого матеріалу, що міститься на цьому сайті, дозволене тільки із гіперпосиланням на цей сайт

LEAVE A REPLY

loading
×


development - priest Oleksii Holchuk